Ваші останні дії!

Приветствуем вас в журнале поисковых запросов

Мы сохранили данные о ваших предыдущих поисковых запросах, что в последующем позволит вам быстрее находить нужную информацию.

???private_mode_title???

???private_mode_text???

Нещодавно переглянуті шини

Нещодавно переглянуті дилери

Недавні пошукові запити

Вибір правильних шин

Визначення типорозміру по інформації на шині

 • Огляньте боковину будь-якої з ваших шин і занотуйте нанесені на неї цифри та літери.
 • Ця інформація допоможе з’ясувати, які шини підходять до вашого автомобіля.

Що означає ця інформація?
Тип шини
Тип автомобіля, до якого підходить шина:

P: легковий автомобіль
LT: легкий вантажний автомобіль
T: тимчасова запаска
ST: спеціальні причепи

Якщо на шині немає літери, це означає що вона відповідає метричному типорозміру, який використовується для європейських шин.

Ширина профілю шини

Ширина шини в міліметрах вимірюється між найвіддаленішими точками широкої частини на зовнішній та внутрішній боковинах шини в накачаному стані.

Висота профілю шини

Висота профілю шини (у %, наприклад 55) — це співвідношення між шириною профілю шини в мм і висотою боковини в мм. Чим меншим є це значення, тим кращою є керованість, хоча комфорт і плавність руху від цього зменшуються.

Конструкція

Мається на увазі внутрішня будова шини. Можливі варіанти: R (Radial) — радіальна (більшість шин мають таку конструкцію), D — діагональна та В — діагональна-опоясана з брекером.*

Діаметр диска

Позначається в дюймах і означає зовнішній діаметр ободу диска, на який встановлюється шина.

Індекс навантаження

Індекс навантаження позначається числом і відповідає певному максимальному навантаженню в кг, яке може нести шина зі швидкістю, що позначена індексом швидкості шини, з рекомендованим тиском повітря в ній. Наприклад, індекс 97 = 730 кг.

Таблиця індексів вантажопідйомност

ІНДЕКС НАВАНТАЖЕННЯ КГ
71 345
72 355
73 365
74 375
75 387
76 400
77 412
78 425
79 437
80 450
81 462
82 475
83 487
84 500
85 515
86 530
87 545
88 560
89 580
90 3600
ІНДЕКС НАВАНТАЖЕННЯ КГ
91 615
92 630
93 650
94 670
95 690
96 710
97 730
98 750
99 775
100 800
101 4825
102 4850
103 875
104 900
105 925
106 950
107 975
108 1000
109 1030
110 1060

 

Індекс швидкості

Індекс швидкості позначається літерою. Цей індекс відповідає максимальній швидкості, на якій шина може витримати навантаження відповідно до індексу навантаження. Тільки за умови дотримання швидкості в рамках передбачених обмежень шина здатна забезпечувати необхідний баланс курсової стійкості, зчіпних властивостей, комфортного керування та, безумовно, безпеки. Індекси швидкості різняться від A (найнижчий) до Y (найвищий), проте є один виняток: H займає позицію між Т і V. Максимальну швидкість для ваших шин див. на схемі індексів швидкості. Слід дотримуватись обмежень швидкості на дорогах відповідно до місцевих правил та законів.

Таблица индексов скорости

vide МАКСИМАЛЬНУЮ СКОРОСТЬ
K 110 км/ч
L 120 км/ч
M 130 км/ч
N 140 км/ч
P 150 км/ч
Q 160 км/ч
R 170 км/ч
S 180 км/ч
T 190 км/ч
H 210 км/ч
V 240 км/ч
W 270 км/ч
Y 300 км/ч
VR 210+ км/ч
ZR 240+ км/ч
ZR(Y) 300+ км/ч

Рекомендований типорозмір шини зазначено в посібнику з експлуатації вашого автомобіля, а також на наклейці, розташованій на кузові поряд із дверима з боку водія (або на заслінці паливного бака).

 • Щоб дізнатися більше, зверніться до посібника з експлуатації вашого автомобіля або до інформаційної наклейки на дверях з боку водія.
 • Зазвичай в посібнику й на наклейці можна знайти всю інформацію про розмір і специфікації ваших шин, а також рекомендований для них тиск.

Повну інформацію щодо маркування шин дивіться на вкладці «Дізнатися типорозмір шини».

Що таке оригінальні шини?

OE означає «оригінальна комплектація». Оригінальні шини — це шини, які виробник вашого автомобіля схвалив до використання у якості стандартних шин.

Деякі автовиробники, наприклад Audi, BMW, Mercedes тощо, встановлюють на свої автомобілі шини, спеціально виготовлені для їхньої марки. На боковині таких шин міститься спеціальне ОЕ-маркування. У такому разі компанія Мішелін рекомендує встановлювати на автомобіль шини, які мають відповідне ОЕ-маркування.
Таблиця маркувань за марками автомобілів:

 = BMW, Mini
MO = Mercedes
AO = Audi
VO = Volkswagen
N0, N1, N2, N3, N4 = Porsche
MO1 = AMG
RO1 = QUATTRO

Що потрібно брати до уваги під час вибору шин?

Визначивши типорозмір шин вашого автомобіля, ви можете перейти до вибору необхідного типу шин. Шини, які на перший погляд мають однаковий вигляд, можуть бути призначені для різних умов експлуатації.

 

Обміркуйте таке:

 1. За яких погодних умов вам доводиться їздити?
 2. Де ви їздитимете? На міських вулицях, заміських шосе та лісових дорогах потрібні шини з різними експлуатаційними характеристиками.
 3. Який у вас стиль керування автомобілем? Вам подобається відчувати кожний поворот або ви віддаєте перевагу спокійній та комфортній їзді?

Прочитайте решту наших порад, щоб глибше дослідити кожне питання.

За яких погодних умов вам доводиться їздити?  

Ваші шини мають справлятися з різноманітними погодними умовами: дощем, спекою, снігом, ожеледицею тощо. Усе це впливає на робочі характеристики шин, тому для підтримання безпеки потрібно купувати шини, які придатні не лише для найпоширеніших погодних умов, але й для екстремальних погодних ситуацій, з якими ви можете зіткнутися.

Клімат відносно теплий:

протягом року температура не падає нижче 7 ˚С.

Ви можете користуватися літніми шинами протягом усього року.

Клімат сезонний із суворою зимою:

температура падає нижче 7 ˚С, йде сніг, буває ожеледиця.
Для максимальної безпеки за будь-яких умов рекомендуємо придбати один комплект літніх шин і один комплект зимових. Універсальні шини (для всіх сезонів) можуть не підійти для умов суворої зими у вашій місцевості.

Якими дорогами вам доведеться їздити?

Для різних умов експлуатації потрібні шини з різними характеристиками.

Для їзди переважно в місті орієнтуйтеся на наступне:

 • Гальмівний шлях. Використовуйте шини з оптимальним гальмівним шляхом як на сухих, так і на мокрих дорогах.
 • Довговічність. Їзда в місті з частими зупинками й стартами — це неабияке навантаження для шин. Обирайте шини з підвищеною довговічністю.
 • Економія пального. Шини з низьким опором коченню заощаджують пальне.

Для їзди переважно по шосе або автомагістралях орієнтуйтеся на наступне:

 • Гальмівний шлях на високій швидкості. Для максимальної безпеки вибирайте шини, які забезпечують оптимальний гальмівний шлях як на сухих, так і на мокрих дорогах.
 • Комфорт. Для тривалих подорожей обирайте шини, які забезпечують комфорт як з точки зору шуму, так і з точки зору мінімальних вібрацій.
 • Керованість. Обирайте шини, які забезпечують відмінне зчеплення та стійкість.

Який у вас стиль керування автомобілем?

Щоб насолоджуватися поїздками, вибирайте шини, які відповідають вашому стилю керування автомобілем.

Якщо під час поїздок вам потрібні тиша й комфорт, обирайте шини, в описі яких спеціально зазначено комфорт, плавність ходу та низький рівень шуму під час руху. Також уникайте агресивних рисунків протектора: попри свій привабливий вигляд вони спричиняють значний шум у дорозі.

Якщо ви волієте відчувати всі деталі дорожнього покриття, шукайте шини, в опису яких вказується відмінна керованість та точність реакцій на дії керма.
Їх часто називають високошвидкісними шинами. Їх створено для швидкої їзди, а це означає, що вони забезпечують кращий контроль і жорстку, більш точну їзду.

Чи можна придбати шини, типорозмір яких відрізняється від оригінальних?

З метою забезпечення максимальної безпеки компанія Мішелін рекомендує використовувати для заміни шини такого самого типорозміру, що й шини, рекомендовані виробником автомобіля.

Поради

 • Ніколи не обирайте шину меншого розміру або з меншим індексом навантаження, ніж оригінальна.
 • Під час заміни слід використовувати лише шини рекомендованого автовиробником типорозміру (або інші варіанти, схвалені виробником).
 • Відомості щодо необхідного типорозміру шин можна знайти на дверній наклейці з боку водія або на боковині оригінальної шини.

Чи можна одночасно використовувати шини різних типів?

 • Відповідно до чинного законодавства, у будь-яких умовах слід використовувати однаковий тип шин на одній осі.
 • Одночасне використання шин із різними типорозмірами, конструкціями та ступенем зносу може вплинути на керованість і стійкість автомобіля.
 • Єдиним винятком із цього правила є автомобілі, які виробник цілеспрямовано обладнав шинами різних розмірів на передній та задній осях.

Рекомендується на повнопривідні автомобілі встановлювати чотири однакові шини (одного типорозміру, конструкції, моделі та з одним ступенем зносу). За виключенням випадків, коли розміри шин на передню та задню вісь відрізняються навіть в оригінальній комплектації. Ці рекомендації основані на тому, що різниця у відстані, яку проходить шина на передній та задній осях за один оберт колеса, може призвести до передчасного ушкодження певних частин повнопривідної трансмісії.

Яку інформацію слід підготувати перед покупкою?

Чим краще ви підготуєтеся перед покупкою, тим вища гарантія того, що ви зможете обрати шини, які відповідають саме вашим потребам.
Передусім, переконайтеся, що ви знаєте типорозміри шин для вашого автомобіля. Скористайтеся для цього нашим інструментом для вибору шин. Подивіться на шини, встановлені на вашому автомобілі, або прочитайте інформацію в посібнику з експлуатації або на наклейці, розташованій на дверях з боку водія.

Де знайти цю інформацію

Далі подумайте над тим, що вам потрібно від шин: за яких погодних або дорожніх умов ви будете їздити, який стиль водіння вам подобається тощо.

 • Якщо ви скористалися для пошуку нашим інструментом вибору шин, знайдену інформацію можна швидко роздрукувати або надіслати на мобільний телефон чи електронну пошту. В результаті ви маєте зібрати повну інформацію про свої шини, інформацію про вибрані шини, а також інші сумісні варіанти.

5 запитань до дилера

 1. Який тип шин ви рекомендуєте для мого автомобіля та з урахуванням моїх потреб (погодні умови, типи доріг, стиль їзди тощо)?
 2. Які конкретно шини такого типу ви порекомендуєте використовувати?
 3. Чому ви рекомендуєте саме ці шини, а не інші?
 4. Чи включено в ціну монтаж і балансування?
 5. Чи включено в ціну будь-які інші послуги?

Пам’ятайте:

 • Якщо обраних шин немає в наявності, їх завжди можна замовити. Їх доставка може зайняти лише кілька днів.
 • Пам’ятайте, що не варто орієнтуватися лише на ціну шини. Довговічна шина, яка допомагає заощаджувати пальне та має високі експлуатаційні властивості, — значно кращий вибір у довгостроковій перспективі.

Так, ви можете придбати шини з такими ж або вищими індексами швидкості, ніж в оригінальних шин. Проте індекс швидкості позначається не лише на швидкісних можливостях шини, але й на комфорті, довговічності та русі в поворотах.

Чи можна використовувати одночасно шини з різними індексами швидкості?

 

 • На одній осі автомобіля забороняється використання шин різних типорозмірів, конструкцій, моделей, з різними рисунками протектора, ошипованих і неошипованих. Рекомендується встановити чотири шини однакових моделей і розмірів (окрім випадків, коли є рекомендації автовиробника щодо різних типорозмірів шин для передньої та задньої осей).

Як читати індекси швидкості

 • Індекси швидкості шин різняться від A (найнижчий) до Y (найвищий).
  Проте схема не повністю збігається з алфавітним порядком. Наприклад, індекс високої швидкості H розташований між U та V.

Чи можна використовувати шини з іншим індексом навантаження?

 • – Встановлювати можна тільки шини з еквівалентним або вищим індексом навантаження, ніж зазначено для вашого автомобіля.

Чи можу я встановити лише дві нові шини?

Так, проте компанія Мішелін рекомендує одночасно заміняти всі чотири шини.

Поради

 • Замінюючи лише дві шини, стежте за тим, щоб нові шини були такого ж розміру й типу, як і наявні.
 • Нові шини слід завжди встановлювати на задню вісь автомобіля. Нові шини мають краще зчеплення з мокрою дорогою, ніж старі. Це допоможе знизити ризик того, що на мокрій дорозі машина втратить стійкість і піде юзом.

Чи можна купувати шини, які були у використанні?

Уникайте шин, які були у використанні. З’ясувати, як саме експлуатувалися такі шини і яких пошкоджень вони зазнали, вам буде дуже важко. Внутрішнє пошкодження може призвести до небезпечних наслідків.