stock banner image

ІНФОРМАЦІЯ ПРО НЕБЕЗПЕКУ ЗАГОРЯННЯ ШИН

Які основні ризики пожежі пов’язані з шинами? Як їм запобігти? Які екстрені заходи необхідно вжити? Читайте далі, щоб дізнатися більше.

Пожежна небезпека

 • За нормальних умов використання та зберігання шини не становлять особливої небезпеки.
 • Шини легко не запалюються. Для початку реакції горіння потрібне сильне джерело запалювання (параметри займистості див. у додатку).
 • Шини горять, виділяючи інтенсивне тепло та густий чорний дим, що містить такі продукти, як оксиди вуглецю, вуглеводні (особливо поліциклічні ароматичні вуглеводні), оксиди азоту, галогеновані кислоти та велику кількість сажі та незгорілого матеріалу. У деяких випадках шини горять, виділяючи маслянисті рідини.
 • Склад диму від пожежі змінюється в залежності від постачання кисню до вогню (пожежа на відкритому повітрі або в замкнутому просторі, недостатня або надмірна вентиляція) або від погодних умов (вітер, туман, дощ, зовнішня температура, ...),
 • Кількість диму, що виділяється шинами, може швидко погіршити видимість. У замкнутих просторах (наприклад, у тунелях метро, на платформах і підземних станціях) вони також можуть поставити під загрозу життєздатність атмосфери.
 • Технологія Michelin Acoustic® містить пінополіуретанову стрічку всередині шини для зменшення шуму від кочення. Ця піна призводить до особливої поведінки вогню. Акустичні шини можуть горіти швидше, ніж стандартні шини, і виділяти дуже велику кількість диму (один кілограм пінополіуретану, ймовірно, виділить у гіршому випадку більше двох тисяч кубічних метрів хмарного, токсичного та легкозаймистого диму при температурі близько 300°C).

Показники займистості шини в лабораторних умовах

 • Температура спалаху: 288 °C
 • Температура самозаймання: 315 °C
 • Теплова здатність: від 24 до 30 МДж/кг залежно від асортименту та складу шин

Як можна запобігти займанню шин?

 • Шини повинні зберігатися в стабільному місці, в прохолодних, сухих, вентильованих приміщеннях, далеко від відкритого вогню та джерел тепла. Зокрема, гарячі робочі процеси (зварювання, шліфування, різання тощо) не можна виконувати в безпосередній близькості від шин без відповідних захисних пристроїв. Необхідно уникати прямого контакту з гарячими поверхнями (включаючи труби опалення або радіатори).
 • Заборонено палити біля складу шин.
 • Шини слід тримати подалі від більшості хімічних речовин, включаючи розчинники, нафту, дизельне паливо, масла, жири, кислоти та дезінфікуючі засоби.
 • Реакційні шини, зокрема шини Michelin® Acoustic (швидке розповсюдження вогню, виділення великої кількості диму), змушують забезпечити наявність усіх засобів евакуації персоналу із зон зберігання. Рекомендуються регулярні тренування з евакуації.
 • Не рекомендується зберігати шини в підвалі.
 • У випадку шин Michelin® Acoustic слід уникати зберігання в підвалі або на першому поверсі. Те ж саме стосується зберігання на першому поверсі, якщо в будівлі є підлоги або підвал, які можуть проникнути димом.
 • Шини слід використовувати в умовах, для яких вони призначені. Гарячі роботи на колесі або навколо шини під тиском призвели до серйозних аварій. Підвищення температури призводить до підвищення тиску всередині шини, що може призвести до її розриву. Шини необхідно тримати якомога далі від джерел тепла.
   

Екстрене реагування на випадок пожежі

 • Основними засобами гасіння є вода у великих кількостях і піна. На початку втручання можна використовувати порошок для придушення полум'я, а потім продовжити водою або, можливо, піною.
 • Охолодження накачаної шини, яка нагрілася, може призвести до її розриву або термічного удару, тому потрібно робити це на розумній відстані (принаймні від 5 до 10 м), щоб уникнути ударів від осколків і хвилі тиску. Будь ласка, зверніть увагу, що у випадку пожежі шахтної шини необхідно дотримуватися спеціальних протоколів безпеки. Зверніться до конкретної технічної брошури.
 • Розігріта полум'ям шина накопичує багато тепла. Тоді дуже ймовірно повторне займання. Згорілі шини, які були погашені, необхідно спостерігати протягом кількох годин і постійно охолоджувати. Відсутність полум'я не означає, що вогонь згас.
 • Під час реагування на пожежу шини необхідно одягати автономний дихальний апарат.
   

Слід уникати впливу диму від горіння.

УВАГА
Цей документ містить інформацію про небезпеку шин за очікуваних умов їх використання. Ця інформація ґрунтується на знаннях, доступних на момент написання. Це стосується основних типів шин: легкових, легковантажних, вантажних, двоколісних, сільськогосподарських, авіаційних, землерийних або шахтних, гоночних і метро, а також Michelin® Acoustic. Додаткові запобіжні заходи можуть бути рекомендовані в технічних брошурах залежно від асортименту та використання шин (наприклад, шини для шахт).

Дата створення: листопад 2022 року

You are using an unsupported web browser
You are using a website browser that is not supported by this website. This means that some functionnality may not work as intented. This may result in strange behaviors when browsing round. Use or updgrade/install one of the following browsers to take full advantage of this website