summer hero full

Коли замінювати літні шини на зимові

Зимовий сезон не за горами. Скоро температура знизиться, а на зміну дощам прийдуть снігопади. Дороги вкриються льодом і снігом. А це означає, що на шиномонтаж вишикуються черги. Тому варто потурбуватися про заміну шин на зимові заздалегідь.

В Україні зима й літо яскраво виражені. Кожної осені та весни ми замінюємо шини з літніх на зимові й навпаки. Експерти радять замінювати шини раніше, аніж випаде сніг. Це потрібно робити, коли на вулиці плюс 5-7 градусів. Адже при такій і нижчій температурі літня гума вже втрачає свою ефективність.

Рекомендації від Мішлен

Ми рекомендуємо замінювати літні шини на зимові, коли у вашому регіоні середньодобова температура стає нижче +7°С. На зображенні нижче видно, коли треба замінювати шини на прикладі Києва. Звісно, цей графік приблизний і щороку він різний.

Як правило, така температура настає у жовтні. Буває й так, що після перших заморозків та снігопадів у місті стає тепліше, але це ненадовго.

seasons article full
seasons article xis

Нешиповані шини

Якщо ви плануєте перевзуватися на нешиповані шини, можна перевзутися заздалегідь. По-перше, ви зможете уникнути черг. По-друге, з настанням зими ви будете готові до неї, як ніколи. Важливо лише пам’ятати, що в теплу пору року в таких шин зчеплення й керованість знижуються й підвищується зношення. Тому, коли на вулиці +20 °C, перевзуватися на зимові нешиповані шини ще зарано. Однак у вас все одно буде фора в порівнянні з нешипованими.

Шиповані шини

Ці шини чудово поводять себе як на снігу, так і на льоду, до того ж незалежно від температури (звісно, якщо вона нижча нуля). Але якщо на вулиці плюс, вони будуть швидше зношуватися під час їзди по чистому асфальту. Слід враховувати це й планувати шиномонтаж ближче до сезону. Допомогти в цьому разі може тільки попередній запис, щоб не чекати в черзі. Ну й звісно, подумати про купівлю шин краще дещо заздалегідь. У сезон бажаючих буде дуже багато і є шанс просто не знайти потрібну вам модель і типорозмір.

seasons article xin
Car edito 6 4 tip1 dealer help and advice
Швидко знайти шинний центр поруч
Пошук
Адреса, місто або поштовий індекс
Автомобіль
  • Автомобіль
  • Мотоцикл
Знайти мене
Пошук
5 найбільших міст України
You are using an unsupported web browser
You are using a website browser that is not supported by this website. This means that some functionnality may not work as intented. This may result in strange behaviors when browsing round. Use or updgrade/install one of the following browsers to take full advantage of this website